ربات

این ربات هرگونه قفل, با رمز ترکیبی را در کمتر از چند ثانیه باز می کند

اگر به دنیای هک و امنیت علاقمند بوده و رویدادهای این حوزه را دنبال کرده باشید، مسلما نام Samy Kamkar را شنیده اید.
این هکر خلاق به تازگی از رباتی با نام Combo Reader رونمایی کرده است که می تواند قفل با رمز ترکیبی را در کمتر از 30 ثانیه باز کند. وی از الگوریتمی استفاده کرده است که می تواند شماره های اول و سوم قفل های سه شماره ای را پیدا کرده و شماره دوم را نیز با در نظر گرفتن 8 احتمال موجود به راحتی باز کند.
این ربات بر اساس کیت اپن سورس Arduino طراحی شده است که با به کارگیری محاسبات ریاضی از یک موتور برای چرخش رمز قفل و از موتور دیگر برای باز کردن آن استفاده می کند. 
سامی کامکار در وبلاگ خود جزئیات طراحی و ساخت این ربات را منتشر کرده است که با به کارگیری آن هر شخصی می تواند ربات Combo Reader خود را تولید کند. در مورد سامی کامکار بد نیست بدانید که وی چندین سال در زمینه هک سرویس های مختلف از ایمیل کاربران تا زنگ در وایرلس مشغول فعالیت بوده است.
وی در سال 2011 توانست چگونگی ذخیره و امن سازی داده های Location از دستگاه های اندرویدی را تحلیل کند. 
به هر حال با در نظر گرفتن سابقه این هکر حرفه ای ساخت رباتی که بتواند رمز قفل های ترکیبی را در کمتر از 30 ثانیه باز کند چندان هم بعید نبوده است.
ربات

نظرات (2 نظر )

  • محمد زارعی محمد زارعی

    عالی بوود

  • Hossein Soleimani Hossein Soleimani

    خوب دیگه این ربات میونه کمک خوبی به دزد های عزیز بکنه البته اگه برای باز کردن بقیه قفل ها هم همچین ربات هایی ساخته بشه خیلی جالب مشه. هی بدون این که خودت بدونی وسایلت رو ازت قرض میگیرن :-)

ثبت نظر